Strona główna
O nas
Działalność
Kino Echo
Jarociński Kongres Kultury


Subskrypcja Newslettera

Jeżeli chcesz wiedzieć
co dzieje się w kinie Echo
i w Stowarzyszeniu Jarocin XXI,
zapisz się do naszego
cotygodniowego biuletynu informacyjnego.


º º º º º

Repertuar
Oferta dla szkół i przedszkoli
Wydarzenia
Kino bez barier
Kino Sensoryczne

Europa Cinemas
KinAds

Szkolna Akademia Filmowa - zobacz również: www.akademia.jarocin.pl


º º º º º

Grudzień 2023 i styczeń 2024 w kinie ECHO


Kino to doskonałe miejsce na wyjście integracyjne z okazji świąt. Dlatego polecamy Państwa uwadze nasze zimowe propozycje.Kicia Kocia pod choinkę: 8-14 grudnia repertuarowo, z możliwością przedłużenia na poranne seasne dla grup, prosimy jednak umawiać się do 14.12 później możemy nie mieć dostępu do kopii.
Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę? W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi! Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial "Kicia Kocia" na wielkim ekranie!

WONKA; reż. P.King; kadr: FILMWEB

Wonka: od 8 grudnia do końca roku (dla widzów od 6 do 100 lat)
Filmowa opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent Harry’ego Pottera, Grawitacji, Fantastycznych zwierząt i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu Paddington, Jurassic World Dominion) i producent Luke Kelly (Wiedźmy) przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy'ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy'ego Wonkę, wszystko jest możliweTrolle 3: od 15 grudnia do końca roku (b.o. sugerujemy dzieci starsze niż 4 lata)
Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą! Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.

AKADEMIA PANA KLEKSA; reż. M.Kawulski; kadr: FILMWEB

Akademia Pana Kleksa: od 5 do 25 stycznia!
"Akademia Pana Kleksa" to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki - Ady Niezgódki - która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę...

Ceny biletów na seansach dodatkowych, przedpołudniowych
15 zł – dzieci do lat 10 (rabatowa cena 13 zł przy grupie od 30 biletów)
18 zł – dzieci od 11 lat, młodzież (rabatowa cena 15 zł przy grupie od 30 biletów)
Dodatkowo, w miarę dostępnych miejsc mamy możliwość zaprosić uczniów na seanse w ramach Edukacji Filmowej (opisy filmów tutaj).

W grudniu:
Klasy VI-VII - Wszyscy za jednego
Klasy I-III - Gwiazdka Klary Muu
Szkoły średnie - Bogowie

W styczniu:
Przedszkola - Przytul mnie. Poszukiwacze miodu
Klasy VI-VII - Niezwykłe lato z Tess
Klasy I-III - Jak ocalić smoka
Klasy VII-VII - Belle
Szkoły średnie - Dziennik z podróży
Dla szkół średnich mamy jeszcze w ofercie "Chłopów".

Kontakt:
Mailowo: emilia.wojtas@jarocin21.pl, kino@jarocin.pl (prosimy pisać na 2 adresy łącznie)
Telefonicznie: 62-747-11-19 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00)


º º º º º

Listopad i grudzień 2023 w kinie ECHO


Seanse, które warto obejrzeć z uczniami w ramach wspólnych wyjść do kina:

KAJTEK CZARODZIEJ, reż. M.Łazarkiewicz; kadr: FILMWEB

Do 9 listopada zapraszamy na "Kajtka Czarodzieja", ekranizację powieści Janusza Korczaka. Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek to nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowujący się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
Dla kogo: szkoła podstawowa, III-VI klasy

INSPEKTOR PAJĄK, reż. J.S.Gurpide; kadr: FILMWEB

W dniach 10-23 listopada zapraszamy na animację "Inspektor Pająk". Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!
Dla kogo: szkoła podstawowa, klasy I-III, przedszkola: 6 latki

ŻYCZENIE, reż. Ch.Buck, F.Veerasunthorn; kadr: FILMWEB

Od 23 listopada do 8 grudnia zapraszamy na Disneyowskie "Życzenie" - animowaną komedię muzyczną. Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?
Dla kogo: szkoła podstawowa, klasy I-III, przedszkola: 6 latkiOd 8 do 14 grudnia zapraszamy na "Kicię Kocię pod Choinkę". Tytułowa rezolutna kotka Kicia Kocia, wraz z wyrozumiałymi opiekunami i przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Przygody ukazane w bajce odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują dziecięce zachowania. Świat, który został ukazany w bajce jest pełen ciepła i opisuje radości oraz problemy życia codziennego, zaś jego bajkowy charakter jest zaznaczony jedynie poprzez nadanie zwierzętom cech ludzkich i zatarciu różnic w warstwie przeżywania między kocimi i ludzkimi bohaterami.
Dla kogo: przedszkola: już od 3 latków

IGRZYSKA ŚMIERCI: BALLADA PTAKÓW I WĘŻY, reż. F.Lawrence; kadr: FILMWEB

W dniach 17-30 listopada zapraszamy na "Igrzyska Śmierci: Balladę Ptaków i Węży". Młody Coriolanus Snow zostaje mentorem trybutki z Dwunastego Dystryktu podczas 10. Głodowych Igrzysk. Od tego momentu losy jego i Lucy Gray Baird nierozerwalnie się splatają. Dla kogo: 7, 8 klasa szkoły podstawowej, szkoły średnie, uwaga film w oryginalnej wersji językowej z napisami.Od 15 grudnia - "Trolle 3". Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą! Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.
Dla kogo: szkoła podstawowa, przedszkola: 6 latki

Dodatkowo, w miarę dostępnych miejsc mamy możliwości zaprosić uczniów na seanse w ramach Edukacji Filmowej (opisy filmów tutaj.)

W listopadzie:
Przedszkola: Petterson i Findus małe kłopoty, wielka przyjaźń
Klasy I-III: Pati i klątwa Posejdona
Klasy IV-VI: Opowieści Nocy
Klasy VII-VIII: Moje życie do cyrk
Szkoły średnie: Ułaskawienie

W grudniu:
Przedszkola: Gdzie jesteś Mamo Muu
Klasy I-III: Gwiazdka Klary Muu
Klasy IV-VI: Wszyscy za jednego
Klasy VII-VIII: Podróż Księcia
Szkoły średnie: Bogowie

Dla szkół średnich w naszej ofercie nadal "Chłopi".

Kontakt:
Mailowo Emilia.Wojtas@jarocin21.pl i kino@jarocin.pl (prosimy pisać na 2 adresy łącznie)
Telefon: 62 747 11 19 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00)


º º º º º

Materiały dydaktyczne do filmów:

JOHNNY; reż Daniel Jaroszek; Polska 2022 — pakiet szkolny [pdf]
GULIWER; reż. Ilya Maksimov; Ukraina, Cypr 2021 — list intencyjny [pdf]


º º º º º

W maju i czerwcu poza klasyczną akademią filmową, mamy dodatkową propozycję dla najmłodszych widzów.

We współpracy z dystrybucją filmową Nowe Horyzonty oraz biblioteką główną zapraszamy na adaptacje filmowe popularnych lektur dla dzieci. Po takim seansie (lub przed) można umówić się na zajęcia w bibliotece, które będą związane z obejrzanym filmem.

Przedszkolaków zapraszamy na:

Wiking Tappi - zestaw 4 odcinków (43’)
Odcinki: "Bitwa o Szepczący Las", "Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha", "Leśna pułapka", "Talenty Tappiego". Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Serial animowany “Wiking Tappi", to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

Basia - zestaw 5 odcinków (50’)
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

Pettson i Findus - Mały kłopot, wielka przyjaźń (86')
Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Pettson i Findus to bohaterowie przygód znanych przedszkolakom książek Svena Nordqvista.

Natomiast klasy I-III zapraszamy na:

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra (70')
Pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki detektywów znanych z książek Martina Widmarka. Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu konflikt – detektywi będą pracować w trudnych warunkach!

Dzieci z Bullerbyn (91')
Bullerbyn to maleńka wioska w Szwecji składająca się tylko z trzech zagród. Mieszka tam sześcioro dzieci, które dzięki swojej pomysłowości przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie. Film jest ekranizacją powieści Astrid Lindgren.

Madika z Czerwcowego Wzgórza (103')
Znana z powieści Astrid Lindgren siedmioletnia Madika ma głowę pełną pomysłów na zabawy i psoty. Dzięki temu jej młodsza siostra Lisabet i przyjaciele nigdy nie nudzą się w towarzystwie niesfornej mieszkanki Czerwcowego Wzgórza. Każdy dzień to szansa na to, by przeżyć jakąś przygodę.

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem 62 747 11 19 lub mailowo emilia.wojtas@jarocin21.pl


º º º º º

Zapraszamy na marcowe pokazy w ramach naszej Akademii Filmowej.

Sonata (13+) 118 min
Oparta na faktach, poruszająca historia urodzonego przedwcześnie i mylnie zdiagnozowanego Grzegorza Płonki z Murzasichla. U chłopca dopiero w wieku 14 lat stwierdzono głęboki niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano - autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca. Na historię bohatera filmowej opowieści reżyser natrafił przypadkiem, pracując nad scenariuszem do serialu fabularnego, który miał dotyczyć osób niepełnosprawnych. "Podczas dokumentacji do tej produkcji, która finalnie nie powstała, trafiłem na nagranie, na którym Grzesiek gra "Sonatę księżycową", tuż po tym, jak wygrał "Ślimakowe rytmy" (Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu). Kiedy usłyszałem, jak gra i kiedy poznałem jego nieprawdopodobną historię, podjąłem decyzję by poświęcić kilka lat życia i odkryć przed widzami wielobarwny świat człowieka z niepełnosprawnością. Choć film fabularny ułatwia w sposób zmysłowy takie doświadczenie, nie było to proste."- Bartosz Blaschke. "Sonata to kawał świetnego, uniwersalnego kina, które będzie zrozumiałe pod każą szerokością geograficzną–i wszędzie tam, będzie inspirować, emocjonalnie obezwładniać, rozśmieszać, ale nigdzie–niepotrzebnie rozczulać" -Michał Piepiórka. "Sonata" to poruszająca, autentyczna historia, która pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego.

C'mon C'mon (13+) 108 min
"Film wielowymiarowy dotykający najistotniejszych, ponadczasowych kwestii naszej egzystencji, w kontekście zmagania się z trudnościami i jednocześnie odnoszący się dopodstawowych potrzeb - współobecności z innymi, dążenia do bliskości i afiliacji. Główni bohaterowie to: Johnny – dziennikarz, jego siostra Viv oraz jej mały syn Jesse. Rozgrywający się między nimi wielogłosjest punktem wyjścia opowieści filmowej zanurzonej wcodzienności, i przekornie można powiedzieć zwyczajności- -niezwykłej. W tej scenerii obserwujemy proces tworzenia się wspólnych relacji między nimi. Motywem spajającym jest dialogiczna struktura towarzyszących narracji filmowej wypowiedzi młodych ludzi na temat kwestii egzystencjalnych, dotyczących kluczowych dla człowieka spraw: własnej tożsamości, sensu życia, natury świata, bycia z innymi, emocji i uczuć, w perspektywie przyszłych losów świata. Porusza wyobraźnię i zostawia widza z wieloma pytaniami. Może być pretekstem donawiązania dialogu z młodymi ludźmi, zarówno w szkole, jak i w domu. Narracja może przenieść się poza salę kinową i być kontynuowana, dzięki zawartym w głębszej strukturze filmu znakom zapytania dotyczącym zmiennego, turbulentnego świata, pełnego zarówno niepokojów, jak i szans."- dr Monika Mazur-Mitrowska Materiały dydaktyczne dla nauczycieli: https://gutekfilm.pl/uploads/cmoncmon-folder-edukacyjny-plany-lekcji.pdf

Wiki i jej sekret (6+) 84 min
Twórcy serii "Bella i Sebastian" przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią. Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy? Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha. Materiały dydaktyczne dla nauczycieli: https://edukacja.bestfilm.pl/film/wiki-i-jej-sekret/

Animal (12+) 120 min (film będziemy grać pod koniec marca)
"Animal" to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolog znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami. W obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem "szóstego masowego wymierania" w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję. Z pomocą biologów: Elizabeth Hadly i Anthony'ego Banosky'ego Bella i Vipulan zaczynają zapoznawać się z aktualną sytuacją. Dowiedzą się, że zwierzęta wymierają z pięciu głównych powodów, które są następujące: zmiany klimatyczne, rozprzestrzenianie się chorób, zanieczyszczenia, nadmierna eksploatacja oraz niszczenie naturalnych siedlisk.

CYRIL DION - współscenarzysta i reżyser o filmie:
W roku 2014, kiedy razem z Melanie Laurent kręciłem swój film Nasze jutro, mieliśmy okazję poznać i przeprowadzić wywiad z Anthony’m Barnosky’m oraz Elizabeth Hadly, którzy są profesorami na Uniwersytecie Stanford i specjalizują się w badaniach nad gatunkami zamieszkującymi Ziemię. To, co mieli do powiedzenia oraz moje własne dalsze badania sprawiły, że pojąłem znaczenie tego, co naukowcy na całym świecie nazywają szóstym masowym wymieraniem. Ostatni raz tak wiele gatunków zniknęło z powierzchni Ziemi w tak dużej liczbie i w tak krótkim czasie w czasach dinozaurów. Wyginięcie tylu gatunków nie tylko zagraża naszemu własnemu istnieniu, lecz także rodzi pytania na temat naszego miejsca na tej planecie. Po tym, co odkryliśmy na temat inteligencji i wrażliwości innych zwierząt, czy ludzie mają prawo kolonizować całą planetę i niszczyć – czy to celowo, czy też mimowolnie – inne formy życia na ziemi? W tym filmie próbujemy zrozumieć, jak doprowadziliśmy się do takiego momentu. Podobny cel miałem w filmie Nasze jutro. Pokazujemy również możliwe działania, które należy podjąć, aby odwrócić obecny trend.

Potworna rodzinka 2 (6+) 103 min
Zrealizowana z rozmachem i wyobraźnią zabawna opowieść o tym, że nie musisz być idealnym, by znaleźć przyjaciół i przeżyć przygody godne superbohaterów. Po ostatnich przygodach rodzina Wishbone’ów wróciła do normalnego życia pełnego mniejszych i większych kłopotów. Mały Max jako najniższy w klasie znów musi znosić żarty kolegów, a nastoletnia Fay nie może się pogodzić z faktem, że jej koleżanki są bardziej utalentowane. Tata znów tonie w morzu zawodowej nudy, a mama próbuje wykrzesać iskierkę ciepła, by rozpalić ogień domowego ogniska. Mimo to Wishbone’ów nie może zabraknąć na ślubie ich ukochanej Baby Jagi z upiornie uroczym Renfieldem. Niestety uroczystość zakłóci wtargnięcie Mili Starr Łowczyni Potworów, która sprzed samego ołtarza porwie wystrojoną Babę Jagę. W tej sytuacji rodzinka znów musi stać się potworna! Max wilkołak, Fay mumia, mama wampirka i tata Frankenstein wraz z triem nieodłącznych nietoperzy gotowi są stawić czoła nie tylko Mili Starr, ale całej jej przerażająco idealnej rodzinie, która najwyraźniej ma coś do potworów. Poszukując kryjówki Idealnych, nasi Potworni spotkają takich celebrytów potwornego świata jak Yeti, potwór z Loch Ness, a nawet sam King Konga! Wkrótce wszyscy odkryją, że nikt nie jest do końca idealny, ani całkiem potworny! Co wyniknie ze starcia Potwornych z Idealnymi? Być może okaże się, że nie każdy jest tym na kogo wygląda.
Materiały dydaktyczne dla nauczycieli: tutaj.

Ups 2! Bunt na Arce (bez ograniczeń) 85 min
Kontynuacja kinowego przeboju, który w 2015 roku podbił polskie ekrany i serca młodych widzów. Rozhuśtana morską falą opowieść o sympatycznych zwierzakach. Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.
Materiały dydaktyczne dla nauczycieli: tutaj.

Kontakt w sprawie rezerwacji: 62 747 11 19 / emilia.wojtas@jarocin21.pl


º º º º º

Serdecznie zapraszamy do rezerwowania seansów grupowych na filmy:

SKARB MIKOŁAJKA (1h 43min)
Bohater ponadczasowych dzieł René Goscinny’ego i Jean-Jacquesa Sempé, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powraca na kinowe ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce. Co z tego wyniknie – rozbawi i zaskoczy dosłownie wszystkich. Bo trzecia odsłona filmowych przygód Mikołajka to humor, akcja i atrakcje, które zadowolą nie tylko wiernych fanów bohatera, ale i tych, którzy dopiero co wkraczają do jego świata.

SKARB MIKOŁAJKA, reż. J.Rappeneau; kadr: FILMWEB

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie świat bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzymać nieuchronną przeprowadzkę.

Materiały edukacyjne do pobrania: tutaj.

WIKI I JEJ SEKRET (1h 27min)
Twórcy serii "Bella i Sebastian" przedstawiają cudowną opowieść, inspirowaną prawdziwą historią. Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

WIKI I JEJ SEKRET, reż. D.Imbert; kadr: FILMWEB

Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy? Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Materiały edukacyjne do pobrania: tutaj.


º º º º º

Serdecznie zapraszamy do rezerwowania seansów grupowych w ramach półkolonii. Mamy do zaoferowania następujące tytuły:

"W 80 dni dookoła świata"
Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną nagrodę i zyskają sławę. Mimo sprzeciwu mamy i zaskoczeniu przyjaciół młody małpiszon wyrusza wraz z Phileasem w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż przez świat, którego wcale nie zna. Czeka go spotkanie z dzikimi plemionami, niezwykłymi zwierzętami, niesłychanymi cudami natury oraz mnóstwo zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji. Przede wszystkim będzie to jednak wielka próba odwagi i przyjaźni obu podróżników. Szczególnie, że ich tropem podąża ktoś, kto pragnie pokrzyżować im szyki.

"O czym dzisiaj marzą zwierzęta"
Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka się na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce – a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem.

"Sing 2" (od 21.01)
Buster i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore. Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa - w tym świnka Rosita, jeżozwierzyca Ash, goryl Johnny i nieśmiała słonica Meena i oczywiście niezwyły Gunter muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji - Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka - Jimmy’ego Crystala. W desperackiej próbie zwrócenia uwagi Pana Crystala, Gunter wpada na pomysł i obiecuje, że w ich nowym spektaklu wystąpi legenda rocka - lew, Clay. Oczywiście pomysł podoba się Busterowi. Problem w tym, że Clay po stracie żony od ponad dekady zamknął się z dala od świata i nikt go nie widział. Buster wyrusza na poszukiwanie lwa i przekonania go do powrotu na scenę. Marzenie Bustera o wielkim sukcesie staje się jednocześnie emocjonalnym przypomnieniem mocy muzyki, która leczy nawet najbardziej złamane serce.

W razie pytań czy chęci zarezerwowania terminu proszę o kontakt telefoniczny - 62 747 11 19, lub mailowy - emilia.wojtas@jarocin21.pl


º º º º º

Akademia Filmowa dla szkół na grudzień 2021r.:

PRZEDSZKOLA


"Gwiazdka Klary Muu" (68 minut)
Wesołych Świąt! Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Jakie niespodzianki czekają na nią na Krowim Wzgórzu? Lawina zabawnych i nieprzewidzianych wydarzeń postawi radosne świętowanie pod znakiem zapytania. Niezwykle podekscytowana Klara po raz pierwszy spędzi Gwiazdkę ze swoim tatą na Krowim Wzgórzu. Kiedy przybywa na farmę, okazuje się, że kompletnie nic nie jest jeszcze gotowe! Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że tata Klary zostaje pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga uniemożliwia mu powrót. Co pocznie Klara? Do Świąt zostało już tak niewiele czasu! Może z pomocą zuchwałego bożonarodzeniowego skrzata uda się stworzyć na Krowim Wzgórzu świąteczną atmosferę?

"Świąteczna wyprawa Pana Patyka" (74 minuty)
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, lecz śniegu jak na lekarstwo. Pan Patyk, ożywiony kijek zachowujący się jak chłopiec – fascynuje się wyprawą na biegun Roalda Amudsena i postanawia powtórzyć ten wyczyn. Kilkuletni Junior rusza w pościg za swoim przyjacielem z drewna. Razem z ojcem odnajdują go, ale wtedy dopada ich nagła zamieć śnieżna. Czy bohaterowie wrócą cali i zdrowi do domu?

SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY I-III


"Mikołaj w każdym z nas 2" (70 minut)
Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego - ludzie zaczynają zapominać... Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku.

"Nasze magiczne Encanto" (99 minut)
Film opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

"Chłopiec z chmur" (113 minut)
Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów "Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra", "Nowych przygód Aladyna" oraz "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY IV-VI


"Mikołaj w każdym z nas 2" (70 minut)
Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego - ludzie zaczynają zapominać... Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku.

"Chłopiec z chmur" (113 minut)
Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów "Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra", "Nowych przygód Aladyna" oraz "Niczego nie żałuję – Edith Piaf" Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.


SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY VII-VIII


"Eternals" (157 minut)
Film opowiada o nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers. Koniec gry" muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.


SZKOŁY ŚREDNIE


"Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" (108 minut)
Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu "Kurier Francuski", z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: "Reporter na rowerze" opisujący podejrzane dzielnice miasta; "Konkretne arcydzieło" o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; "Poprawki do manifestu" dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz "Prywatna jadalnia komisarza" - pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

"Śmierć Zygielbojma" (90 minut)
Londyn, maj 1943. Wśród uczestników wizji lokalnej w miejscu samobójczej śmierci Szmula Zygielbojma – żydowskiego polityka z Polski – znajduje się młody dziennikarz i fotoreporter Adam, który przeczuwając, że wyjaśnienie przyczyn tragedii może stanowić interesujący materiał do artykułu, postanawia obserwować oficjalne śledztwo w tej sprawie. Poznając losy Zygielbojma – szczególnie dramatyczne po wybuchu II wojny światowej, która przyniosła masową eksterminację Żydów – docieka związku jego śmierci z niezwykle ważną misją, z jaką przybył on do Wielkiej Brytanii. Misja polegała na uświadomieniu przywódcom oraz mediom zachodniego świata ogromu zbrodni dokonywanej przez Niemcy hitlerowskie na narodzie żydowskim w Europie i konieczności niezwłocznego przeciwdziałania złu. Film jest rzeczową relacją z autentycznych wydarzeń. Obok Zygielbojma zobaczymy na ekranie inne postaci historyczne, wśród nich polskiego emisariusza przybyłego na Zachód z podobnym zadaniem – Jana Karskiego.


º º º º º

W ramach Akademii przygotowaliśmy dla Państwa kolejne filmowe nowości.
W listopadzie 2021r. proponujemy następujące tytuły:

PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY I-III


Ainbo (84min)
Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

Pan Patyk i morski potwór (72min)
W okolicy chodzą słuchy o morskim potworze pływającym w pobliskim fiordzie, a Blegen, posiadający najróżniejsze urządzenia do tropienia mitycznych stworzeń, potrzebuje pomocy w jego znalezieniu. Pan Patyk jest bardzo sceptyczny zarówno wobec Eddy'ego, jak i Blegena. Nie wierzy w potwora morskiego i uważa, że Eddy zepsuje wakacje nie tylko jemu, ale również towarzyszącemu mu małemu chłopcu. A co, jeśli Eddy sprawi, że ich wakacje będą trzy razy bardziej zabawne? A co się stanie, jeśli pomogą Blegenowi udowodnić, że potwór morski naprawdę istnieje? Morze jest tak rozległe, że nikt nie wie, co w nim się skrywa - nawet pan Patyk! Razem wyruszają na ekscytujące polowanie, podczas którego odkryją tajemnice natury i przetestują siłę swojej przyjaźni!

Pszczółka Maja: Mały wielki skarb (88min)
Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

Ron Usterka (106min)
"Ron Usterka" wytwórni 20th Century Studios i Locksmith Animation to historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego "Najlepszym przyjacielem z pudełka". Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

Gwiazdka Klary Muu (68min)
"Gwiazdka Klary Muu" to świąteczna kontynuacja uwielbianej animacji "Klara Muu!". Mała krówka z pomocą przyjaciół zrozumie, że Święta to przecież nie tylko prezenty, ważniejsze od pozorów i dekoracji jest po prostu bycie razem.


SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY IV-VIFatima (113min)
Trwa I wojna światowa. W niewielkim portugalskim mieście Fatima Matka Boska objawia się trójce dzieci i przekazuje im trzy tajemnice. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno nie dający w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi.

Wilk, lew i ja (99min)
Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!


SZKOŁY PODSTAWOWE: KLASY VII-VIIIGunda (93min)
Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, by sięgnąć do pełnego mleka sutka; przepychanki przy śniadaniu i radosne taplaniny w błocie. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i my przyjmujemy perspektywę prosiaków i ich mamy, a z czasem także krów i kur, które Kossakowski również filmuje. Nie było jeszcze takiego filmu o zwierzętach. Reżyser wybrał powolną obserwację. Zrezygnował z muzyki i koloru, aby nie manipulować zanadto emocjami. Podobnie jak w swoich poprzednich filmach pozostawia widzowi swobodę interpretacji. Nie sposób jednak po seansie nie pomyśleć o własnym stosunku do hodowli przemysłowej zwierząt i jedzenia mięsa. "Gunda" jest kameralnym dokumentem nakręconym z wielkim sercem i otwartą głową. Kossakowski otwiera perspektywę przekraczającego wszelkie granice międzygatunkowego spotkania.


SZKOŁY ŚREDNIEPoufne lekcje perskiego (127min)
Gilles, młody belgijski Żyd, podaje się za Persa, aby przeżyć w obozie koncentracyjnym, gdzie jeden z oficerów marzy o nauce języka perskiego. Gilles zaczyna udzielać Niemcowi lekcji, wymyślając na bieżąco nowe słowa. Między mężczyznami rodzi się niespodziewana więź.

Wszystkie nasze strachy (90min)
Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

W razie pytań lub chęci zarezerwowania terminu proszę o kontakt mailowo - emilia.wojtas@jarocin21.pl, lub telefonicznie - 62 747 11 19 do godz. 16:00


º º º º º

SZKOŁY ŚREDNIE

Wrzesień oferuje wiele ciekawych tytułów dla uczniów szkół średnich. Poczynając od historycznej propozycji "Mistrz" czy "Żeby nie było śladu" poprzez dokumenty festiwalu Millennium Docs Against Gravity, aż po ciekawy dokument dotykający tematu ekologii i odpowiedzialności młodego człowieka "Jestem Greta". Zainteresowane grupy prosimy o kontakt: 62-747-11-19

Mistrz, reż. M.Barczewski, Polska, 2020, 91 minut
Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Zapraszamy: 2-9 września. Zobacz: materiały edukacyjne (PDF).

Jestem Greta, reż. Nathan Grossman, Szwecja, 97 minut
W sierpniu 2018 roku 15-letnia Greta Thunberg rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.Reżyser, zafascynowany jej szczerością i charyzmą, od początku towarzyszył jej z kamerą, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni. Obserwujemy, jak najpierw nieśmiała i niezauważana nastolatka, z czasem skupia na sobie coraz więcej uwagi i jak zmusza polityków do zmiany myślenia o zmianach klimatycznych i inspiruje innych aktywistów do podejmowania podobnych działań na całym świecie w ramach ruchu #FridaysForFuture. W miarę, jak jej działania nabierają rozgłosu, pojawiają się również groźby i ataki ze strony tych, którzy zaprzeczają kryzysowi klimatycznemu. Gretę krytykują m.in. Władimir Putin, Donald Trump, czy Jair Bolsonaro, który nazywa ją "bachorem". Film kończy się na szczycie klimatycznym w 2019 roku, podczas którego zgromadził się tłum ludzi popierających Gretę i jej walkę o ochronę klimatu. Gdy dziennikarz zapytał ją o powód tych zgromadzeń, odpowiedziała: "Ci ludzie są tu dla siebie i dla wszystkich". Zapraszamy 17- 30 września

WEEKEND Z FESTIWALEM MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY
Program Weekendu z Festiwalem MDAG 2021:

Najpiękniejszy chłopiec na świecie (The Most Beautiful Boy in the World), reż.: Kristina Lindstroem, Kristian Petri, Szwecja, 2021, 93 min.
W 1970 roku Luchino Visconti szukał młodego chłopca, który mógłby wcielić się w rolę Tadzia w ekranizacji "Śmierci w Wenecji" Tomasza Manna. Angaż otrzymał 15-letni BjörnAndresen. Visconti okrzyknął go "najpiękniejszym chłopcem na świecie". Ten przydomek przykleił się do Björnana resztę życia i stał się jego przekleństwem. Film ukazuje kulisy powstania legendarnego dzieła oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym, które dzisiaj szerzej dyskutuje się dzięki ruchowi #metoo.

Gorbaczow. Raj (Gorbachev. Heaven), reż.: Witalij Manski, Łotwa, Czechy, 2020, 100 min.
Michaił Gorbaczow, 89-letni ostatni lider Związku Radzieckiego, przyjmuje w swoim domu reżysera Witalija Manskiego. W lekkim stylu prowadzą rozmowy o poważnych sprawach. Program pieriestrojki i głasnosti Gorbaczowa miał naprawić państwo. Jednak jego własny naród oskarża go o zniszczenie imperium. Z takim ciężarem dawny przywódca żyje w luksusowej rezydencji na przedmieściach Moskwy, wspominając swoją żonę Raisę i czasy, które zmieniły świat.

Tańcząca z rekinami (Playing With Sharks) reż.: Sally Aitken, Australia, 2020, 90 min.
Zachwycający pod względem wizualnym portret żywej legendy w świecie nurkowania - Valerie Taylor, której nieustraszona pasja do rekinów nie zna granic. W latach 50. XX wieku była łowczynią rekinów. Z czasem zamieniła włócznię na aparat fotograficzny i stała się aktywną działaczką na rzecz ochrony tych groźnych stworzeń. Odważyła się podejść bliżej do rekina niż ktokolwiek wcześniej, dzięki czemu np. współpracowała ze Spielbergiem przy "Szczękach".

Polaków Portret Własny (Polish Self-Portrait, reż.: Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski, Robert Rawłuszewicz, Polska, 2021, 110 min.
"Kończą się małżeństwa. Kończą się życia. Będzie ciężko, jak to wszystko się skończy. Dobrze, że chociaż z wami mogę porozmawiać. W cudzysłowie, oczywiście" - mówi Piotr, który od miesiąca siedzi zamknięty we własnym mieszkaniu. W tej samej sytuacji znaleźli się praktycznie wszyscy Polacy. W izolacji czekają na szczepionkę, która wyleczy ich z wirusa samotności. Film stanowi roczny zapis pandemicznej rzeczywistości w Polsce.

Śledztwo w domu spokojnej starości (The Mole Agent), reż.: Maite Alberdi Chile, Niemcy, Hiszpania, 2020, 86 min.
83-letni Sergio zostaje szpiegiem w domu spokojnej starości i bada, czy jego pensjonariusze są dobrze traktowani. Prawdziwym powodem ich nieszczęścia jest jednak coś innego... Ten nominowany do Oscara film to wyjątkowa medytacja nad współczuciem i samotnością ze wspaniałymi bohaterami i zwrotami akcji.

Stambuł bez smyczy (Stray), reż.: Elizabeth Lo, USA, 2020, 70 min.
Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? Tym razem bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, gdzie przeżycie każdego dnia to dla nich walka. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się z grupą młodych Syryjczyków, którzy, tak jak oni, nie mają dachu nad głową. Po raz kolejny widzimy, jak wspaniała może być więź człowieka z czworonogiem.
Zapraszamy: 11-14 września

Żeby nie było śladu, reż. Jan P. Matuszyński, dramat, 160 minut
Grzegorz Przemyk umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.
Zapraszamy: 24 września - 8 października


SZKOŁY PODSTAWOWE, PRZEDSZKOLA


Wrzesień oferuje wiele ciekawych tytułów dla uczniów dzięki festiwalowi Kino Dzieci, który w naszym kinie od 27 września – 1 października, szczegóły wkrótce. Dla starszych uczniów (klasy VII- VIII) mamy w tym czasie ciekawy dokument dotykający tematu ekologii i odpowiedzialności młodego człowieka "Jestem Greta". Zainteresowane grupy prosimy o kontakt: 62-747-11-19

Jestem Greta, reż. Nathan Grossman, Szwecja, 97 minut
W sierpniu 2018 roku 15-letnia Greta Thunberg rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.Reżyser, zafascynowany jej szczerością i charyzmą, od początku towarzyszył jej z kamerą, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni. Obserwujemy, jak najpierw nieśmiała i niezauważana nastolatka, z czasem skupia na sobie coraz więcej uwagi i jak zmusza polityków do zmiany myślenia o zmianach klimatycznych i inspiruje innych aktywistów do podejmowania podobnych działań na całym świecie w ramach ruchu #FridaysForFuture. W miarę, jak jej działania nabierają rozgłosu, pojawiają się również groźby i ataki ze strony tych, którzy zaprzeczają kryzysowi klimatycznemu. Gretę krytykują m.in. Władimir Putin, Donald Trump, czy Jair Bolsonaro, który nazywa ją "bachorem". Film kończy się na szczycie klimatycznym w 2019 roku, podczas którego zgromadził się tłum ludzi popierających Gretę i jej walkę o ochronę klimatu. Gdy dziennikarz zapytał ją o powód tych zgromadzeń, odpowiedziała: "Ci ludzie są tu dla siebie i dla wszystkich".
Zapraszamy 17- 30 września


º º º º º

Pszczółka Maja. Film

"Pszczółka Maja. Film" stanowi atrakcyjną propozycję kinową dla najmłodszych na Dzień Przedszkolaka i dobry początek roku szkolnego. Jej wartości wspierają instytucje edukacyjne: Komitet Ochrony Praw Dziecka - znak "Film Przyjazny Dziecku" gwarantuje, że "Pszczółka Maja. Film" jest bezpieczną dla dziecka propozycją kinową. Jej treść i humor są odpowiednio dostosowane do wieku i potrzeb najmłodszych, a walory edukacyjne wspierają proces wychowawczy. Greenpeace Polska - Pszczółka Maja jest twarzą najnowszej edycji akcji "Adoptuj Pszczołę". Start 18 września!

PSZCZÓŁKA MAJA. FILM (Maya the Bee)
PREMIERA: 26 WRZEŚNIA 2014
Reżyseria: Alexs Stadermann
Gatunek: animacja
Produkcja: Australia / Niemcy 2014
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

W polskiej wersji językowej:
Teresa Lipowska
Krzysztof Ibisz
Jarosław Boberek
Jerzy Kryszak
Agnieszka Kunikowska

Uskrzydlająca opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce świata w zupełnie nowej odsłonie wreszcie na wielkim ekranie!

Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.

Na jesieni znów modne będą żółto-czarne paski!

Pobierz: materiały edukacyjne [scenariusze zajęć nawiązujące do komedii "Pszczółka Maja. Film"; odbiorcy: wychowawcy przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej; autorzy: Greenpeace Polska (edukacja z zakresu przyrody) oraz specjalista z zakresu edukacji filmowej - Wioletta Mrozek; patronat: Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE]

Zobacz również: zwiastun


º º º º º

Akademia Filmowa 2014/2015

Już 22 września zapraszamy na spotkanie inaugurujące Akademię Filmową w roku szkolnym 2014/2015. Jeśli Państwa szkoła jeszcze się waha czy przystąpić do programu - polecamy zapoznać się z naszą reklamówką, która objaśnia jak działa program.

Dodatkowo w tym roku szkolnym uruchamiamy Akademię Filmową Junior, której program i materiały przygotowuje Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji- jeden z najważniejszych dystrybutorów mądrego kina dziecięcego - program na rok 2014/2015 znajdą Państwo tutaj, a zgłaszać można się poprzez wysłanie formularza zgłoszenia.

Na spotkanie zapraszamy 22 września do kina Echo na godzinę 16:00.

Dodatkowo przedstawiamy szeroką ofertę: przedszkola i szkoły podstawowe | gimnazja | szkoły średnie


º º º º º

Miasto 44

Z przyjemnością informujemy, że od 19 września w naszym repertaurze na 3 tygodnie zagości MIASTO 44. Seanse przedpołudniowe jak zwykle dostępne są dla grup. Prosimy o kontakt: 62-747-11-19 E-mail: kino@jarocin.pl

Zobacz również: folder | list intencyjny


º º º º º

Lato 2014

Na lato 2014 kino Echo planuje w swoim reperaturze filmy, które mogę Państwo obejrzeć wraz z dziećmi wypoczywającymi w ramach organizowanych przez Państwa kolonii i półkolonii. Zachęcamy do zaplanowania wizyty w kinie w ramach wypoczynku letniego. Oto nasz letni repertuar:

27 czerwca - 10 lipca: Jak wytresować smoka 2 2D/3D; animacja, familijny, 2014, 102 min
Mija pięć lat od czasu, gdy Czkawka i Szczerbatek zjednoczyli smoki i Wikingów na wyspie Berk. Cała osada z zapartym tchem śledzi losy zawodników startujących w Smoczym wyścigu. Podczas jednej z takich zabaw uczestnicy odkrywają tajną, lodową jaskinię, która jest domem setek dzikich smoków oraz tajemniczego Smoczego Jeźdźca. Rozpoczyna się walka o pokój.

11 lipca - 24 lipca: Gang wiewióra; animacja, komediowy, przygodowy, 2014, 85 min
Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Surly'ego - nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Gdy w jego pobliżu odkrywa sklep z orzechami, ma tylko jeden cel. Dobrać się do zgromadzonych wewnątrz skarbów. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok, który ustawi ich... na całą zimę. Do pobrania: materiały edukacyjne do filmu

25 lipca - 7 sierpnia: Samoloty; animacja, przygodowy, 2014
Po awarii silnika Dusty musi zrezygnować ze startów w podniebnych wyścigach. Jednak, znany z wielkiej odwagi i ogromnego ducha walki samolot nie poddaje się i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Wraz ze swoją nieustraszoną drużyną bierze udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym, podczas której poznaje prawdziwe znaczenie słowa bohater...

8 sierpnia - 21 sierpnia: Tarzan król Dżungli; animacja, familijny, przygodowy, 2014, 88 min
Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.

22 sierpnia - 31 sierpnia: Dzwoneczek i tajemnica piratów; animacja, fantasy, 2014, 89 min
Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko... Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

Zachęcamy do odwiedzin w kinie, seanse dla grup zorganizowanych (na życzenie) możliwe codziennie w godzinach przedpołudniowych. W razie pytań prosimy kontakt: Gosia Niestrawska-Kaźmierczak, tel.: 601-647-916, e-mail.: kino@jarocin.pl


º º º º º

Ferie 2014

Ferie już tuż tuż. Specjalnie dla grup naszego kino przygotowało poranne seanse w czasie przerwy zimowej. Zapraszamy na: Robaczki z Zaginionej Krainy, a w drugim tygodniu na Piłkarzyki Rozrabiają. Ceny biletów dla grup: 3D: 15 zł, 2D: 10 zł. Rezerwacja telefoniczna: 62-747-11-19


º º º º º

Lato 2013

Na lato 2013 kino Echo planuje w swoim reperaturze filmy, które mogę Państwo obejrzeć wraz z dziećmi wypoczywającymi w ramach organizowanych przez Państwa kolonii i półkolonii. Zachęcamy do zaplanowania wizyty w kinie w ramach wypoczynku letniego. Oto nasz letni repertaur:

21 czerwca - 4 lipca: Thor ratuje przyjaciół; aminacja, 2011, 85 min
Przygotuj się na przygodę większą niż tresowanie smoków! W niezwykłej krainie Wikingów wszystko jest możliwe. Tu marzenia naprawdę się spełniają. Thor, pewny siebie nastolatek, mając jako oręż magiczny młot i wsparcie niezbyt doskonałych bogów, wyrusza na wielką wyprawę przeciw złej królowej i armii Olbrzymów, którzy zagrażają jego wiosce. Czy uda mu się ich pokonać?

5 lipca - 11 lipca: Uniwersytet potworny 2D/3D; animacja/familijny, USA, 2013,110 min
Ulubieńcy kinowej publiczności, James P. Sullivan i Mike Wazowski, powracają na duży ekran w filmie "Uniwersytet potworny" - prequelu oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar "Potwory i Spółka". Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sulley i Mike - studenci Uniwersytetu Potwornego - dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostalii najlepszymi przyjaciółmi. "Uniwersytet potworny" to pełen humoru film o narodzinach prawdziwej przyjaźni.

12 lipca- 1 sierpnia: Minionki rozrabiają 2D/3D; animacja, familijny, USA, 2013, 98 min
W domku na przedmieściu mieszka sobie Gru wraz z córeczkami i całą gromadką Minionków. Gru nie jest już super przestępcą, lecz wytwórcą dżemów i żelek. Minionki dzielnie pomagają mu w pracy, objadając się galaretkami i innymi słodkościami. Ale pewien tajemniczy złoczyńca chce je wykorzystać, by podbić świat. Specjalny eliksir zmienia dobre minionki w paskudne fioletowe Minionki-Demonki, które są w stanie pożreć wszystko, co im stanie na drodze. Gru rusza do akcji, by ocalić swoich żółtych przyjaciół. Musi znaleźć sposób, by Minionki-Demonki wróciły do dawnej postaci. Na drodze stanie mu tresowana kura obronna, laserowe zasieki i wiele innych przeszkód.

2 sierpnia - 9 sierpnia: Smerfy 2 2D/3D; przygodowy, komedia, aktorsko-animowany,USA, 2013
Uwielbiane Smerfy powracają znowu! W kolejnym filmie familijnym łączącym żywą akcję z animacją, komedii "Smerfy 2", zły czarownik Gargamel tworzy kilka złośliwych Smerfopodobnych kreatur zwanych Naughties mając nadzieję, że pozwolą mu one posiąść pełną mocy, magiczną istotę Smerfów. Kiedy jednak odkrywa, że tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu to, czego pragnie i tylko sekretne zaklęcie znane Smerfetce może zamienić Naughties w Smerfy, Gargamel decyduje się porwać Smerfetkę /w polskiej wersji Małgorzata Socha/ i zabiera ją do Paryża, gdzie jako największy czarownik na świecie zostaje otoczony uwielbieniem milionów. Teraz Papa Smerf, Gapcio, Maruda i Laluś będą musieli powrócić do naszego świata, połączyć siły z przyjaciółmi Patrickiem i Grace Winslow i uratować Smerfetkę! Czy Smerfetka, która zawsze czuła się inna, nawiąże relacje z Naughties - Vexy /w polskiej wersji Agnieszka Dygant/ i Hackusem? Czy Smerfom uda się przekonać ją, że ich miłość do niej jest prawdziwa?

16 sierpnia - 29 sierpnia: Samoloty 2D/3D; animacja/przygodowy, USA, 2013
Po ogromnym sukcesie produkcji "Auta" i "Auta 2" Wytwórnia Disney/Pixar zaprasza w podniebną podróż w filmie "Samoloty". Dusty samolot rolniczym, mały rozmiarem ale wielki duchem, marzy o wystartowaniu w największym w historii wyścigu powietrznym dookoła świata. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich uczestników zawodów, nie jest stworzony do ścigania się i w dodatku cierpi na lęk wysokości... Dzięki wsparciu przyjaciół i wielkiej odwadze Dusty'emu udaje się przezwyciężyć wszystkie trudności i spełnić swoje marzenia. Samoloty to niezwykły film, który pokazuje, że dzięki sile charakteru, odwadze i przyjaźni można wzbić się ponad przeciętność i osiągnąć nieosiągalne.

Zachęcamy do odwiedzin w kinie, seanse dla grup zorganizowanych (na życzenie) możliwe codziennie w godzinach przedpołudniowych. W razie pytań prosimy kontakt: Gosia Niestrawska-Kaźmierczak, tel.: 601-647-916, e-mail.: kino@jarocin.pl


º º º º º

Lato w kinie

Na lato 2012 kino Echo planuje w swoim reperaturze filmy, które mogę Państwo obejrzeć wraz z dziećmi wypoczywającymi w ramach organizowanych przez Państwa kolonii i półkolonii. Już dziś zachęcamy do zaplanowania wizyty w kinie w ramach wypoczynku letniego.

W wakacje pokażemy:

Od 18 czerwca dla grup dostępna będzie ponownie Królewna Śnieżka
Królewna Śnieżka, reż. T.Singh, dramat/fantasy, USA, 2012,
Komedia jak z bajki z baśniową obsadą - Julia Roberts jako Zła Królowa oraz Lily Collins - córka muzyka Phila Collinsa - w roli ślicznej królewny Śnieżki! Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie.

25 czerwca - 13 lipca - Goryl Śnieżek w Barcelonie
animacja/familijny, Hiszpania, 2011, 89 min

Bohaterem filmu jest wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego - jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekoształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany przez swoich ziomków, dzielny biały gorylek postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda sprytnej małpki oraz towarzyszącego jej przyjaciela - wesołej czerwonej pandy. Ścigani przez kłusowników, wywołają w metropolii prawdziwe białe szaleństwo!

20 lipca- 2 sierpnia - Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D/2D
animacja, USA, 2012, 94 min

Bohaterowie powracają, by stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która może zagrozić przyszłości ich świata.

3 sierpnia - 9 sierpnia - Madagaskar 3 3D/2D
animacja/przygodowy, USA, 2012

Uwielbiane przez cale rodziny zwierzaki powrócą z nowymi przygodami. "Madagaskar 2" bił w 2009 roku w Polsce rekordy popularności (ponad 700 tys sprzedanych biletów w ciągu pierwszych 4 dni, a łącznie 2 240 000 widzów). W trzeciej części lew Alex i jego przyjaciele wciąż próbują wrócić do Nowego Jorku. Tym razem sprawy komplikują się, gdyż do przebycia jest cała Europa. Jak niezauważenie pokonać cały kontynent? Oczywiście w przebraniu trupy cyrkowej!

17 sierpnia - 30 sierpnia - Mireda Waleczna 2D/3D
animacja/przygodowy, USA, 2012

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia znaczenia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

Zachęcamy do odwiedzin w kinie, seanse dla grup zorganizowanych (na życzenie) możliwe codziennie w godzinach przedpołudniowych. W razie pytań prosimy kontakt: Gosia Niestrawska-Kaźmierczak, tel.: 601-647-916, mail.: kino@jarocin.pl


º º º º º

"W ciemności" - nominowane - film wraca do jarocińskiego kina

Dziś Akademia Filmowa ogłosiła nominacje Oskarowe - wśród najlepszych filmów nieanglojęzycznych znalazło się "W ciemności" Agnieszki Holland. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli filmu - kandydata - dobra wiadomości - na weekend 3-5 lutego wraca on do naszego kina. Dodatkowego smaczku tej nominacji dodaje fakt, że pracę Agnieszki Holland i jej ekipy na planie filmowym obserwowała grupa 50 dzieci i młodzieży ze Szkolnej Akademii Imienia Piotra Łazarkiewicza, a kilkanaścioro z nich statystowało w scenie komunii córki głównego bohatera. Krótka relacja z planu filmowego pokazywana jest przed każdym seansem filmu, a w holu kina można oglądać fotoreportaż z wyjazdu. Cały czas zapraszamy też szkoły i grupy zorganizowane, które mogą umawiać się na indywidualne seanse przedpołudniowe: kino@jarocin.pl, tel.: 62-747-11-19

W ciemności, reż. A.Holland, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, od 15 lat, 145 min
Jest to historia rozgrywająca się w czasie drugiej wojny światowej w Polsce. Jej bohaterem jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych. Na planie filmu pojawiły się dzieci i młodzież z Jarocina - statystując w jednej ze scen.

Piątek, 3 lutego: godzina: 20:30
Sobota, 4 lutego: godzina: 13:30
Niedziela, 5 lutego: godzina: 13:30

Akademia Filmowa im. Piotra Łazarkiewicza www.akademia.jarocin.pl to program realizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI od 2008 roku dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Gminy Jarocin. Wyjazd na plan był elementem Akademii Filmowej w programie Akademii Orange - finansowanym przez Fundacje Orange.


º º º º º

Zima 2012 w kinie Echo

W styczniu mamy dla Państwa ciekawą propozycję filmową: Muppety, które wchodzą na nasz ekran w dniu 20 stycznia - film gramy do 2 lutego, a na ferie proponujemy Kota w Butach 3D (lub 2D po wcześniejszym ustaleniu). Poniżej podajemy szczegóły filmów i seansów w naszym kinie:

MUPPETY
reż. J.Bobin, komedia/familijny, USA, 2011, 103 min, b.o.

Film to opowieść o Muppetach, które muszą uratować swój teatr przed magnatem przemysłu naftowego. Tak się bowiem pechowo złożyło, że teatr zbudowany został na wielkich złożach ropy.

20 stycznia, piątek, godz. 16:00, 18:00
21 stycznia, sobota, godz. 15:00, 17:00, 21:15
22 stycznia, niedziela, godz. 14:00, 16:00
23 stycznia, poniedziałek, godz. 16:00, 18:00
24 stycznia, wtorek, godz. 16:00, 18:00
25 stycznia, środa, godz. 16:00, 18:00
26 stycznia, czwartek, godz. 15:00, 17:00
27 stycznia, piątek, godz. 15:00, 17:00
28 stycznia, sobota, godz. 14:00, 16:00
29 stycznia, niedziela, godz. 14:00, 16:00
30 stycznia, poniedziałek, godz. 16:00, 18:00
31 stycznia, wtorek, godz. 16:00, 18:00
1 lutego, środa, godz. 16:00, 18:00
2 lutego, czwartek, godz. 15:00, 17:00

Dodatkowo do dyspozycji grup zorganizowanych pozostają następujące seanse: godzina 9:00, 11:00*, które zorganizujemy w miarę zapotrzebowania (prosimy więc rezerwować je telefonicznie: tel. 062-747-11-19 lub kom. 0601-647-916).

Cennik:
bilet normalny: 15 zł
bilet ulgowy: emeryci, młodzież ucząca się: 12 zł
bilet ulgowy: dzieci do lat 10: 10 zł

KOT W BUTACH 3D
reż. Ch.Miller, akcja/animacja/komedia, USA, 2011, 90 min, b.o.

Przygody uwielbianego przez wszystkich kota - przyjaciela Shreka. Kot w Butach organizuje napad, którego celem jest kradzież mitycznej gęsi znoszącej złote jaja. Główną rywalką Kota będzie Kitty Kociłapka. Zanim jednak Kot w Butach poznał zielonego ogra, był już znanym w okolicy zawadiaką.

10 lutego, piątek, godz. 10:00, 16:00, 17:30
11 lutego, sobota, godz. 14:30, 16:15, 18:00
12 lutego, niedziela, godz. 14:00, 15:30, 17:00
13 lutego, poniedziałek, godz. 11:00, 16:00, 17:45
14 lutego, wtorek, godz. 11:00, 16:00, 17:45
15 lutego, środa, godz. 11:00, 16:00, 17:45
16 lutego, czwartek, godz. 11:00, 16:00, 17:45
17 lutego, piątek, godz. 11:00, 17:00
18 lutego, sobota, godz. 15:00, 17:00
19 lutego, niedziela, godz. 15:00, 17:00
20 lutego, poniedziałek, godz. 11:00, 17:00
21 lutego, wtorek, godz. 11:00, 17:00
22 lutego, środa, godz. 11:00, 17:00
23 lutego, czwartek, godz. 11:00, 17:00

Dodatkowo do dyspozycji grup zorganizowanych pozostają następujące seanse: 9:00, 11:00*, które zorganizujemy w miarę zapotrzebowania (prosimy więc rezerwować je telefonicznie: tel. 062-747-11-19 lub kom. 0601-647-916).

Cennik:
bilet normalny: 22 zł
bilet ulgowy: emeryci, młodzież ucząca się: 18 zł
bilet ulgowy: dzieci do lat 10: 15 zł

UWAGA! istnieje możliwość rezerwacji seansów 2D w godzinach przedpołudniowych, ceny jak w przypadku Muppetów: 15, 12 i 10 zł

REZERWACJA INFORMACJA:
Gosia Niestrawska - Kaźmierczak

tel: 62-747-11-19
kom: 0-601-647-916
e-mail: kino@jarocin.pl

* - przykładowe propozycje, jak zwykle seanse możemy przyspieszyć lub opóźnić zgodnie z Państwa sugestią

º º º º º

"W ciemności" Agnieszki Holland

5 stycznia na ekrany kin wchodzi najnowszy film Agnieszki Holland "W ciemności". Film - kandydat do Oskara to poruszająca historia dziejąca się w okupowanym przez hitlerowców Lwowie. Film może z powodzeniem być uzupełnieniem lekcji historii z okresu II Wojny Światowej. Bohaterem filmu jest Leopold Socha, zatwardziały złodziej, który zmienia się z drobnego, dbającego o własne interesy przestępcy w odważnego bohatera ryzykującego życie własne oraz swojej rodziny ukrywając grupę Żydów w kanałach kanalizacyjnych. Na planie filmu pojawiły się dzieci i młodzież z Jarocina - statystując w jednej ze scen.

W kinie Echo film pokazywany będzie od 5 do 11 stycznia na seasnach ogólnodostępnych i przez kolejne 2 tygodnie na seansach na życzenie (12-25 stycznia). Jak zwykle zachęcamy do udziału w porannych seansach, które na Państwa życzenie możemy zorganizowac w godzinach 8:00 i 11:00 lub 9:00 i 12:00

"W ciemności", reż. A.Holland, dramat, Niemcy, Kanada, Polska, 2011, od 15 lat, 145 min

5 stycznia, czwartek, godz. 19:00
6 stycznia, piątek, godz. 17:00
7 stycznia, sobota, godz. 20:00
8 stycznia, niedziela, godz. 19:00
9 stycznia, poniedziałek, godz. 19:00
10 stycznia, wtorek, godz. 17:00
11 stycznia, środa, godz. 19:00
12 stycznia, czwartek, godz. 17:00

Cennik:
bilet normalny: 15 zł
bilet ulgowy: emeryci, młodzież ucząca się 12 zł
bilet zbiorowy (dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób) 12 zł
bilet zbiorowy (dla grup zorganizowanych młodzieży uczącej się pow. 20 osób z wyłączeniem weekendu): 10 zł

Rezerwacja i informacja:
Gosia Niestrawska - Kaźmierczak
tel: 62-747-11-19
kom: 0-601-647-916
e-mail: kino@jarocin.pl

Do pobrania: plakat | folder | list intencyjny

º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa - spotkanie organizacyjne

W środę, 8 września Stowarzyszenie Jarocin XXI zapraszana na spotkanie nauczycieli ze szkół, które już zgłosiły swój udział w edycji 2010/2011 Szkolnej Akademii Filmowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na poszczególnych seansach, zapraszamy więc również nauczycieli, którzy chcieliby dołączyć do naszego programu. Więcej o Akademii na stronie www.akademia.jarocin.pl Spotkanie w środę, 8 września o godzinie 17:00 w Kinie Echo (Jarocin, ul. Gołębia 1)

Dzięki dofinansowaniu projektu Szkolna Akademia Filmowa przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Gminę Jarocin będziemy mogli utrzymać cenę biletu na poziomie 3 zł od osoby.

º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa 2009/2010

Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza chętne szkoły (podstawowe i gimnazjalne) do udziału w kolejnej edycji Szkolnej Akademii Filmowej. Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie poznawać będą gatunki filmowe i oglądać filmy ważne i mądre, które warto obejrzeć, i, o których warto podyskutować. Zajęcia Akademii odbywać będą się raz w miesiącu. Seanse odbywać będą się tym razem zarówno w godzinach przedpołudniowych (9:00, 11:00) jak i wczesnym popołudniem (około godziny 13:00).

Prosimy wszystkich zainteresowanych o składanie Zgłoszeń w kinie Echo w kasie (lub w CAFE KADR) do 30 czerwca. Zajęcia, które odbywać się będą przez cały rok szkolny raz w miesiącu, rozpoczniemy we wrześniu.

Dzięki dofinansowaniu projektu Szkolna Akademia Filmowa przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Gminę Jarocin będziemy mogli utrzymać cenę biletu na poziomie 3 zł od osoby.

W razie pytań prosimy o kontakt: Gosia Niestrawska - Kaźmierczak tel: 0-601-647-916

º º º º º

Głosy uczniów w sprawie "Szkolnej Akademii Filmowej"

Uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkól w Łuszczanowie wraz z dyrektorem Panią Beatą Czajczyńską i polonistką Krystyną Kałmucką serdecznie dziękują Szkolnej Akademii Filmowej, a w szczególności jej organizatorom: Pani Małgorzacie Niestrawskiej - Kaźmierczak i Pani Monice Kuli za trafny dobór filmów i twórcze scenariusze lekcji z zakresu edukacji filmowej, wchodzącej w zakres ścieżki międzyprzedmiotowej - "Edukacja czytelnicza i medialna" realizowane w ramach Stowarzyszenia Jarocin XXI.

Obcowanie z filmem za pośrednictwem telewizora, kasety wideo, płyty DVD, a nawet ekranu komputera nigdy nie zastąpi - jak pisze Stanisław Barańczak w wierszu "Łzy w kinie" - "panoramicznie rozrosłego konfesjonału" - ekranu, przed którym "łzy płyną łatwiej, łatwiej niż w życiu", bo przy zgaszonych światłach. To w tym miejscu młodzi widzowie mogli puszczać wodze emocjom. Autorka scenariuszy filmowych pozwoliła nauczycielom tak pokierować procesem lekcyjnym, by wprowadzić uczniów w krąg podstawowej wiedzy, która z pewnością rzuciła światło na to, co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, co pozwoliło nie tyko widzieć w filmie, lecz także go zrozumieć.

Monika Urbaniak, kl. VI
Doznałam wielu niesamowitych przeżyć. Filmy "Mój przyjaciel lis", "Polowanie na króliki", "Dragonball Evolution" i inne pozwoliły mi zrozumieć, jaki sens ma życie, skłoniły mnie do myślenia i mogłam spokojnie zastanowić się nad własnym życiem.

Sara Szybiak, kl. VI
Niektóre filmy pozwoliły nam zrozumieć ludzką krzywdę, a lekcje języka polskiego stały się okazją do dyskusji i wyciągania wniosków, jak pomagać innym.

Karolina Rzepczyk, kl.VI
Bohaterowie filmów dostarczyli wiele emocji - od euforii po łzy. Na lekcjach mogliśmy wygłaszać nasze opinie, kształciliśmy język i smak.

Te filmy były pouczające, pozwoliły mi zrozumieć, że dzieci walczące z nowotworem bez nóg , na wózkach inwalidzkich też potrafią się bawić, cieszyć życiem i nie myślą o chorobie.

Redaktorzy gazetki szkolnej "Verba" (Daria, Milena, Julia, Mateusz) kl. V
Fajnie, że za jedyne trzy złote mogliśmy się śmiać , wczuwać w losy bohaterów, przewidywać zakończenie. Każdy seans zajął nasz wzroki i zaabsorbował umysł , zmotywował do refleksji. Nauczyliśmy się chłonąć sztukę, bawić się, uczyć i kontaktować z tymi sferami, które nie są dostępne w bezpośrednim oglądzie. Poprzez rozmowy kierowane na lekcjach języka polskiego i w oparciu o scenariusze po filmie próbowaliśmy odczytywać znaczenie i tajemnice tworzywa filmowego, co również przelewaliśmy na formy plastyczne. Cieszymy się, że znaczna część prac znalazła się na wystawie w holu kina. Wszystkie obejrzane filmy pozwoliły nam spojrzeć na głębsze oblicze przyjaźni, tolerancji, miłości i wielu wzniosłych wartości. Doświadczyliśmy świat z magicznej bajki, iluzję, "sen na jawie", a także obrazy z życia .

Wypełniona po brzegi sala kinowa przez młodych widzów na każdym seansie świadczy o dużym zainteresowaniu Akademią... Cieszymy się, że znowu ruszy od nowego roku szkolnego.

º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa 2008/2009 - finał

Zakończyliśmy działania Szkolnej Akademii Filmowej w roku szkolnym 2008/2009. Projekt nasz okazał się dużym sukcesem. Co miesiąc gromadził ponad 700 uczniów, którzy poznawali walory kina i uczyli się patrzeć na świat, którego na co dzień nie dostrzegają. Uczniowie nie tylko oglądali filmy, ale i dyskutowali o nich w szkołach ze swoimi nauczycielami, wykonywali prace plastyczne i zadania literackie.

Efekt Akademii to przede wszystkim zadowolenie młodzieży, ale jest i wymierny rezultat. W holu kina pojawiła się wystawa prac plastycznych związanych z filmami oglądanymi przez uczniów szkół podstawowych, a do jednego z tytułów, który obejrzeli uczniowie gimnazjów, powstały prace literackie związane z dalszymi losami bohatera filmu. Z pracami można się zapoznać poniżej.

Prace literackie nt. dalszych losów bohatera filmu "Twardziel" [PDF]:
Kinga Chmielewska klasa I a Gimnazjum nr 3 w Jarocinie
Katarzyna Danielak klasa I a Gimnazjum nr 3 w Jarocinie
Natalia Pietrzak Klasa I a Gimnazjum nr 3 w Jarocinie

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za roczną pracę.

Koordynatorki projektu
Monika Kula
Gosia Niestrawska - Kaźmierczak


º º º º º

Szkolna Akademia Filmowa

Od marca rusza II semestr Szkolnej Akademii Filmowej, programu, który comiesięcznie gromadził ponad 500 uczniów na lekcjach kinowych. Po cyklu gatunki filmowe, gdzie uczniowie poznali kino nieme, horror, musical, film dokumentalny, przyrodniczy i anime, tym razem zapraszamy na dyskusję o otaczającym nas świecie.

4 seanse w 4 miesiące w cyklu "Kim jestem?" to filmy ciekawe i ważne, zabawne i skłaniające do refleksji. Każdy film poprzedzony jest krótkim wstępem, a nauczyciele otrzymują materiały do dalszej pracy na lekcjach. Pierwszeństwo mają szkoły uczestniczące w Akademii w semestrze I. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany tytułu lub terminu projekcji.

Do pobrania: formularz zgłoszenia [PDF]


Program dla szkół podstawowych:

Spotkanie 1
"O przyjaźni i przywiązaniu"
Tytuł: Lassie
Reżyseria: Ch. Sturridge
Gatunek: familijny
Produkcja: USA, Irlandia 2005
Czas projekcji: 100 min.
Ukochany pies ubogiej rodziny, Lassie, zostaje sprzedany, gdyż tylko w ten sposób zażegnać można tarapaty finansowe. Ale przyjaźń psa i człowieka nie zna granic. Nie zna też odległości: Lassie pokona wiele mil, by wrócić tam, gdzie jest jej dom.


Spotkanie 2
"Grunt to rodzinka"
Tytuł: Polowanie na króliki
Reżyseria: P. Noyce
Gatunek: dramat
Produkcja: Australia 2002
Czas projekcji: 94 min.
Rok 1931. Molly Craig jest aborygeńską dziewczynką, która w ramach polityki australijskiego rządu, podobnie jak setki innych dzieci z domieszką białej krwi, została siłą odebrana rodzicom i przymu-sowo osadzona w ochronce. Molly nie godzi się na nowe życie i wraz z młodszą siostrą i kuzynką postanawiają uciec.


Spotkanie 3
"Zakochaj się"
Tytuł: 4. piętro
Reżyseria: A. Mercero
Gatunek: komedia
Produkcja: Hiszpania 2003
Czas projekcji: 100 min.
Akcja filmu dzieje się na oddziale onkologicznym jednego z hiszpańskich szpitali dziecięcych, jego bohaterami są kilkunastoletni pacjenci w trakcie chemioterapii, często po amputacji kończyn. Choroba jednak nie zabija w nich nastoletniej, niepohamowanej niczym chęci życia.


Spotkanie 4
"Zadbaj o środowisko"
Tytuł: Atramentowe serce
Reżyseria: I. Softley
Gatunek: familijny
Produkcja: USA 2008
Czas projekcji: 106 min.
(lub film poniżej)
Film opowiada o dziewczynce, której ojciec posiada szczególną moc: czytając książkę na głos, potrafi powołać do życia jej bohaterów. Kiedy nikczemny władca i banda opryszków z dziecięcej bajki porywają Mo, jego córka wraz ze swymi przyjaciółmi - prawdziwymi i zmyślonymi - rusza na ratunek.


Spotkanie 4
"Zadbaj o środowisko"
Tytuł: Jeździec wielorybów
Reżyseria: Nici Caro
Gatunek: dramat
Produkcja: N.Zeland./Niem. 2002
Czas projekcji: 101 min.
(lub film powyżej)
Nowa Zelandia, mała nadmorska miejscowość Whangara. Tutejsi mieszkańcy żyją zgodnie z odwiecznym rytmem natury, hołdując starym zwyczajom. Legenda głosi, że ich protoplastą był Paikea, który tysiące lat temu trafił tu po katastrofie swojego kanoe. Uratował go wieloryb, na którego grzbiecie Paikea dotarł na ląd.


Program dla gimnazjów:

Spotkanie 1
"Ja kontra świat"
Tytuł: Twardziel
Reżyseria: Detlev Buck
Gatunek: dramat
Produkcja: Niemcy 2006
Czas projekcji: 98 min.
Piętnastoletni Michael przeprowadza się z matką z prowincji do dużego miasta. Nie wszystko jednak wygląda tak, jak się spodziewał. Sąsiedztwo nie jest przychylne, szkołę terroryzuje gang a matka nie ma dla niego czasu, ponieważ bardziej zajmują ją mężczyźni niż własny syn.


Spotkanie 2
"Grunt to rodzinka"
Tytuł: Polowanie na króliki
Reżyseria: P. Noyce
Gatunek: dramat
Produkcja: Australia 2002
Czas projekcji: 94 min.
Rok 1931. Molly Craig jest aborygeńską dziewczynką, która w ramach polityki australijskiego rządu, podobnie jak setki innych dzieci z domieszką białej krwi, została siłą odebrana rodzicom i przymu-sowo osadzona w ochronce. Molly nie godzi się na nowe życie i wraz z młodszą siostrą i kuzynką postanawiają uciec.


Spotkanie 3
"Zakochaj się"
Tytuł: 4. piętro
Reżyseria: A. Mercero
Gatunek: komedia
Produkcja: Hiszpania 2003
Czas projekcji: 100 min.
Akcja filmu dzieje się na oddziale onkologicznym jednego z hiszpańskich szpitali dziecięcych, jego bohaterami są kilkunastoletni pacjenci w trakcie chemioterapii, często po amputacji kończyn. Choroba jednak nie zabija w nich nastoletniej, niepohamowanej niczym chęci życia.


Spotkanie 4
"W walce dobra ze złem"
Tytuł: Sky kapitan i świat jutra
Reżyseria: K. Conran
Gatunek: przygodowy
Produkcja: USA 2004
Czas projekcji: 108 min.
Nowy Jork, rok 1930. Polly Perkins młoda dziennikarka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zniknięć kilku znanych naukowców. Kiedy trafia na ślad zaginionych, nad miastem pojawiają się tajemnicze latające maszyny i olbrzymie roboty.Ferie w kinie

Wszystkie szkoły i przedszkola zapraszamy na Ferie w kinie. Specjalnie dla grup zorganizowanych istnieje możliwość dodatkowych seansów o godzinie 9:00 i 11:00. Zapraszamy na MADAGASKAR 2.

Tytuł: Madagaskar 2
Reżyseria: E.Darnell, T.McGrath
Gatunek: animowany
Produkcja: USA 2008
Czas projekcji: 85 min.
Ograniczenia wiekowe: b.o.
Gramy: 13-18 lutego
Bilety: 12,10zł
Lew Alex, Zebra Marty, Żyrafa Melman, Hipopotamica Gloria, Król Julian, Pingwiny i Szympansy wyrzucone na odległy brzeg Madagaskaru snują nowy plan. Z wojskową precyzją Pingwiny dokonały naprawy starego rozbitego samolotu, który przeniósł naszych bohaterów do najdzikszego miejsca na ziemi...


Szkolna Akademia Filmowa

Pierwsze spotkanie Szkolnej Akademii Filmowej już za nami. W spotkaniach z Gorączką Złota Charliego Chaplina przy akompaniamencie muzyki na żywo w wykonaniu 3 poznańskich artystów wzięło udział 526 uczniów z 15 szkół z Jarocina, Mieszkowa, Łuszczanowa, Roszkowa, Prus, Kotlina, Klęki, Woli Książęcej, Komorza i Ruska.

        


Oferta dla szkół i przedszkoli

Kino Echo zaprasza szkoły i przedszkola do współpracy. Oferujemy:
- bilety zbiorowe w atrakcyjnej cenie,
- sprowadzanie tytułów na życzenie,
- edukację filmową (Szkolna Akademia Filmowa, lekcja kinowa na życzenie).

W razie pytań prosimy o kontakt: Gosia Niestrawska - Kaźmierczak tel: 0-601-647-916

Szkolna Akademia Filmowa:

9 września zapraszamy na spotkanie nauczycieli zaangażowanych w projekt, miejsce: Cafe Kadr, godz.: 18:00

16 września rusza II edycja Szkolnej Akademii Filmowej. Tym razem chcemy zaprezentować młodym widzom cykl: "Dookoła świata, dookoła gatunków". Program ten łączyć będzie poznawanie dalekich lądów z różnorodnymi formami filmowymi. Nie zabraknie ani, tak entuzjastycznie przyjętego w poprzedniej edycji, filmu niemego ani filmów fantastycznych. Będą również spotkania z zaproszonymi gośćmi. Szczegółowy program poniżej. Zajęcia odbywać się będą przez cały rok szkolny raz w miesiącu, we wtorki.

Dzięki dofinansowaniu projektu Szkolna Akademia Filmowa przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Gminę Jarocin będziemy mogli utrzymać cenę biletu na poziomie 3 zł od osoby.


Cykl: DOOKOŁA ŚWIATA, DOOKOŁA GATUNKÓW
Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

Spotkanie 1
Tytuł: Gorączka złota
Reżyseria: Charlie Chaplin
Gatunek: komedia
Produkcja: USA 1925
Czas projekcji: 69 min.
Ograniczenia wiekowe: b.o.
Gramy: 16 września
Akcja rozgrywa się na Alasce wśród poszukiwaczy złota. Charlie jest jednym z nich. Jego przyjaciel, Jim, znajduje żyłę złota. Jednak radość z odkrycia trwa krótko - uderzony w głowę traci pamięć. Tymczasem Charlie zakochuje się w piękności z baru. Umawiają się na kolację, ale dziewczyna nie przychodzi.


Spotkanie 2
Tytuł: Skrzat
Reżyseria: Tomas Vorel
Gatunek: komedia
Produkcja: Czechy 2005
Czas projekcji: 85 min.
Bohaterami opowieści jest klasyczna rodzinka ze swoimi codziennymi kłopotami. Ojciec pracuje w rzeźni i romansuje z koleżanką z pracy, matka pracuje w supermarkecie, co specjalnie nie jest jej bliskie. Starszy syn hoduje marihuanę i zakochuje się w koleżance z klasy, zaś młodsza córka zaprzyjaźnia się ze... skrzatem.


Spotkanie 3
Tytuł: Niania
Reżyseria: Kirk Jones
Gatunek: familijny
Produkcja: Wielka Brytania 2005
Czas projekcji: 97 min.
Siódemka dzieci Pana Browna - Simon, Tora, Eric, Lily, Christianna, Sebastian i Mała Aggy - to chyba najbardziej niegrzeczne dzieci na świecie. Pewnego wieczoru, gdy dzieci sieją spustoszenie w kuchni, w drzwiach staje legendarna Niania McPhee - surowa, poważna i strasznie brzydka kobieta.


Spotkanie 4
Tytuł: Ruchomy zamek Hauru
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Gatunek: animowany
Produkcja: Japonia 2004
Czas projekcji: 119 min.
Sophie zostaje zamieniona przez demoniczną Czarownicę w starą kobietę. Zrozpaczona próbuje odzyskać swoje ciało i wyrusza w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw. W poszukiwaniu samej siebie Sophie trafia do dziwnego Ruchomego Zamku należącego do czarodzieja Hauru.


Spotkanie 5
Tytuł: Mój przyjaciel lis
Reżyseria: Luc Jacquet
Gatunek: familijny
Produkcja: Francja 2007
Czas projekcji: 92 min.
Mała dziewczynka wkracza w pełen przygód, magiczny świat przyrody. Zaprzyjaźnia się z małym liskiem, dzięki któremu przeżywa niezwykłe przygody, poznaje leśne zwyczaje i siłę prawdziwej przyjaźni.

   © Stowarzyszenie Jarocin XXIpolityka cookieswebmaster: JaMic 1999-2024